MENÜ

Eladó petúniák,muskátlik,krizantémek,büdöskek jó áron!!!

A világon nagyjából 250 muskátlifaj él,a legnépszerüb fajok fajtáinak tárháza pedig szinte kimerithetetlen.Legtöbjük Fokföldön őshonos.Hazánkban legnagyobb jelentősége a kerti és futó muskátliknak van de számos más faj is forgalomban van.                                                                                                 A futó_vagy borostyánlevelű muskátli:

futo muskatli

Az alpesi házak elmaradhatatlan diszitőeleme a futómuskátli /Pelárgonium x peltatum/.Hazánkban jelentősége már a kerti muskátliét is meghaladta.Ez a növény is  több fajkeresztezéséből származik /P.peltatum és P.lateripes/. A  kerti muskátlinál jóval vékonyabb hajtásrendszerrel rendelkezik de töve ennek a fajnak is fásodik. Elfekvő,lecsűngö hajtásaikon borostyánszerű ,húsos fényeszöld kopasz levelek találhatóak . A fajták félig vagy teljesen csűngő hajtásuak lehetnek,egyszerű vagy féligtelt virágokkal. A szinskála a fehértöl a pirosfehér, a lazac a rózsaszin és a skarlátvörös árnyalatain át a liláig terjed.A hajtások hosszusága 40 cm és 1,5 m között változik. Borostyanlevelu muskatli

A muskátlifajok gondozása: A kerti és a ffutómuskátli a nyár  folyamán hozza virágait.Az elnyilt virágokat mindig távolitsuk el, igy a növények nem a termés érlelésére hanem újabb virágzatok kifejlesztésére forditja energiájat.

Viz: A növekedési időszakban  tavaszal és nyáron  bőségesen öntözzük, de figyeljünk arra hogy a cserépben ne legyen pangó viz, mert ez gyökérpusztulást idézhet  elő. Télen kifejezetten száraz viszonyokat igényel.

Talaj és tápanyag: A muskátli nem talajra nem érzékenyek kűlönösen,de érdemes kimondottan számukra készűlt földkeverékbe ültetni a gazdag virágzás érdekében.  A magas kálium és foszfortartalmu műtrágyák virágoztató tápoldatok szintén jotékonyan hatnak a virágzásra. Ha nem akarunk törődni a rendszeres tápanyag-utánpótlással,használjunk tartós hatású mütrágyákat.

 

Asztali nézet